“45 biznese mbyllen çdo ditë”, reagon Lulzim Basha: Sa më gjatë kjo qeveri aq më keq për Shqipërinë

Lideri i opozitën, Lulzim Basha ka fajësuar qeverinë për mbylljen e një numri të madh biznesësh në vend.

Në një postim në Tëitter, Basha thotë se në vitin 2018 45 biznese mbyllen çdo ditë dhe për këtë sipas tij është përgjegjëse Rilindja.

Ndaj ai shkruan se sa më gjatë të qëndrojë kjo qeveri aq më keq do jetë për vendin. “Ja rekordi i ri i bandës së hajdutëve “Rilindja”: 45 biznese mbyllen çdo ditë në 2018. Sa më gjatë kjo qeveri, aq më keq për Shqipërinë dhe shqiptarët!”, shkruan Basha duke postuar edhe një video.