Aktori i njohur diagnostikohet me tumor

Aktori i njohur bollivudian, Irrfan Khan është diagnostikuar me tumor, sëmundje e cila prek qelizat që çlirojnë hormonet në gjak.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë aktori 51-vjeçar nëpërmjet një postimi në “Twitter”, ku nuk ka dhënë detaje të tjera për gjendjen shëndetësore.

Ai ka marrë pjesë në më shumë se 100 filma, përfshirë Piku, Maqbool, Haasil dhe Paan Singh Tomar.