Aktori turk: Kam lindur e jam rritur në Stamboll por jam me origjinë shqiptare

Kush e ka parë serialin “4NIK” me siguri u ka rënë në sy aktori simpatik Atakan Hoşgören.

Ai është një nga aktorët e rinj më të pëlqyer në Turqi dhe së fundmi, në një postim në Instastory, ai ka treguar se me origjinë është nga Shqipëria edhe pse është lindur e rritur në Stamboll.

“Jam nga Stambolli, kam lindur në Stamboll, por origjina jonë është nga Shqipëria”, ka thënë aktori 19-vjeçar.

Të shumtë janë aktorët turq të cilët e kanë pranuar publikisht se janë me origjinë nga Shqipëria, si Baris Arduc, Kivanc Tatlitug e shumë të tjerë.

Home 😊

A post shared by Atakan Hoşgören (@atakanhgr) on