Akuzat për Kopshtin Botanik, Veliaj i kundërpërgjigjet PD: Hajdutët që hodhën asfalt sot dalin si mbrojtës

Kryebashkiaku Veliaj, duke folur nga Këshilli Bashkiak i është përgjigjur akuzave të PD-së për Kopshtin Botanik.

Veliaj tha se projekti i Bashkisë është në mbrojtje të këtij kopështi, ashtu si shumë projekte të tjera, duke shtuar se është PD ajo që ka kryer vjedhje.

“Vetë PD ka vjedhur një pjesë të kopshtit dhe ka hedhur beton. Në fakt ne e garantojmë këtë ruajtje. Bashkia po e transformon kopshtin në fuqi të madhe mbjellëse.

Punët e bashkisë janë nga më të mirat. Ne sjellim sensibilizim. Dhe shumë mirë që këto projekte i kanë kaluar bashkisë. Ata që duan të bëjnë shkencë dhe nuk janë matrapazët e Mynyrit janë të mirëpritur. Mynyri me shokë kërkon të marrë pesë mijëlekshin e nuseve. Unë di të ndaj ata që marrin pesëmijë lekshet e nuseve për kopshtion botanik, nga shkencëtarët”-tha Veliaj.

PD sulmon Ramën dhe Veliajn: Po grabisin 15 ha të Kopshtit Botanik për të ndërtuar kulla betoni