Alketa Vejsiu: Jam Chiara Ferragni e Tiranës

Në një intervistë për revistën italiane “Gente”,Alketa Vejsiu ka folur për karrierën në Shqipëri dhe jetën e saj private. Gjithashtu ka treguar se kur ka marrë lajmin që do të prezantojë në Sanremo, ka qarë nga gëzimi.

Ajo gjithashtu ka treguar se ka nisur të punojë që në moshën 14-vjeçare, pasi familja e saj ishte e varfër dhe rrogën e parë e ka dorëzuar në shtëpi.

Ajo që ka tërhequr më shumë është se ajo e ka krahasuar veten me blogeren e famshme italiane, Chiarra Ferragning:

“Jam [Chiara] Ferragni e Tiranës, italianë, do t’ju pëlqejë”.

 

View this post on Instagram

 

Grazie 🇮🇹 Prima Intervista In Esclusiva! Settimanale Gente In Edicola! Grazie a tutti quelli che hanno scritto di me e del mio Paese con tanto amore! #albania #italia @giovanna_e_amadeus @sanremorai @rai1official @sabrina.bonalumi 🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸 Ne paranteze titullin e kane vendosur mediat, une i falenderoj dhe po e marr per kompliment per aq kohe sa Ferragni eshte nje fenomen! Po mendoja tani per mijera shqiptare qe jetojne ne Itali, qe kane bere sakrifica dhe jetojne me dinjitet ne nje vend te huaj, qe mund te ndihen krenare per ate qe perfaqesojne, qe blejne revistat dhe lexojne per Shqiperine! Une e di emocionin dhe krenarine e tyre! E ndjej ne mesazhet qe me nisin ne inbox! Kete Sanremo jua kushtoj juve❤️

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on