Ancelotti e nis me pretendime, do mesfushorin e Realit

Carlo Ancelotti ka fituar dy ndeshjet e para si trajner i Evertonit dhe ka fituar besimin e tifozëve shumë shpejt. Trajneri italian ka nisur menjëherë me kërkesat e para për merkaton.

Sipas asaj që shkruan “Daily Mail”, Don Carlo, i cili më parë ka punuar te skuadra si Milan, Chelsea, PSG, Real Madrid, Bayern dhe Napoli, ka shënjestruar emrin e parë. Ai ka kërkuar nga drejtuesit që të firmosin me mesfushorin e Real Madridit, James Rodriguez.

Për të bindur “Los Blancos”, klubi nga Merseyside do të bëjë gati 50 milionë euro. Kolumbiani ka punuar më parë me teknikun italian dhe ndoshta mund të bindet për një ribashkim me italianin.