Arrin në 25 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Greqi, viktimat e fundit një ushtar dhe një profesor në Kretë

25 është deri tani bilanci i viktimave nga koronavirusi në Greqi.

Dy persona kanë vdekur gjatë orëve të fundit.

Viktimat e fundit janë një ushtar 46- vjeç, i cili nuk kishte asnjë sëmundje tjetër.

Ndërkohë viktima tjetër është një 63- vjeçar. Ndërsa dje humbi jetën dhe një profesor gjerman në Kretë.

Kujtojmë se Greqia shënon 821 raste të konfirmuara me virusin vdekjeprurës.