“As Gjermania s`bën teste për asimptomatikët”, Paloka ironi me Ramën: Hëngri drekë me ekspertët e Merkelit dhe u tërhoq

Pas deklaratave të Kryeministrit Edi Rama se as në Gjermani nuk po bëhen teste për asimptomatikët me koronavirus, reagoi dhe Partia Demokratike. Edi Paloka ka bërë një reagim bëri ironi ndaj Kryeministrit duke përmendur deklaratën e tij për tërheqjen nga akuzat për Bild.

Në Gjermani bëhen për qytetarët gjermanë 500 mijë teste në javë për koronavirusin. Gjermania ka ngritur dhe pika ambulante nëpër rrugë që ua merr tamponin gjithë atyre që udhëtojnë me makina. Kjo është strategjia që ndjek vendi më i suksesshëm në Evropë.

Ndërkohë nga bunkeri, Rama: “U njoha me ekspertët gjermanë të Merkelit, hëngrëm dhe një drekë. E  kaluam aq bukur… Ata më rekomanduan të mos bëj teste tek asimptomatikët dhe unë u tërhoqa. Njerëzore”, shkruan Paloka.

Ne Gjermani behen per qytetaret gjermane 500 mije teste ne jave per corona virusin. Gjermania ka ngritur dhe pika…

Gepostet von Edi Paloka am Freitag, 24. April 2020