Basha: Rama rriti çmimin e energjisë, shtyu dhjetëra kryefamiljarë drejt vetëvrasjes

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se kryeministri Edi Rama i gënjeu shqiptarët kur premtoi se do të ulte çmimin e energjisë, por e rriti atë për familjarët dhe biznesin.

Sipas Bashës, ‘dhjetëra kryefamiljarë u shtynë drejt vetvrasjes, qindra familje mbetën pa drita, mijëra vende pune u shkatërruan sepse bizneset falimentuan në masë.’

Bashkangjitur reagimit të tij, Basha ka postuar në facebook edhe një video ku kryeministri Rama premton se do të ulë taksën e energjisë për familjarët, dhe rastin e vetëvrasjes së një qytetari, babai id y fëmijëve, pas ndërprerjes së energjisë elektrike.

Premtoi uljen e çmimit të energjisë por e rriti për familjarët dhe biznesin. Dhjetëra kryefamiljarë u shtynë drejt vetvrasjes, qindra familje mbetën pa drita, mijëra vende pune u shkatërruan sepse bizneset falimentuan në masë. Vjedhja dhe mashtrimi janë politika e vetme e Hajdutit dhe bandës së tij. #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk

Gepostet von Lulzim Basha am Montag, 16. September 2019