Basha thërret aleatët në takim, çfarë do të diskutohet

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ftuar të gjithë qytetarët të marrin pjesë në protestën që do të zhvillohet të hënën para parlamentit për të kundërshtuar zgjedhje e Kryeprokurorit të ri.

Bëhet e ditur se Basha do të mbledhë ditën e sotme në orën 15:30 me aleatët e tij në selinë blu, ku do të diskutohet për protestën e nesërme dhe mënyrën se si do të  organizohet. 

Mësohet se në selinë e PD-së  tashmë kanë mbërritur Artur Roshi, kryetari i partisë Balli Kombëtar Deokrat, Fatmir Mediu i Partis Republikane, Edmond Spaho dhe Enno Bozdo.   

Kujtojmë se sot edhe LSI organizoi mbledhje me Komitetin Drejtues Kombëtar, ku u fol për protestën dhe organizimin e saj.