Basha ‘zhvendos’ protestën brenda Teatrit Kombëtar: Jeni frymëzim për mua, fund zaptuesve

Pak pasi kreu i PD, Lulzim Basha mbërriti në sheshin e Teatrit Kombëtar, një pjesë e protestës është zhvendosur në brendësi të godinës.

Artistët dhe qytetarë të shumtë janë konfrontuar prej orëve të para të mëngjesit me Policinë e Shtetit. Artistët nuk kanë lejuar që të hyjë askush i paautorizuar për të larguar objektet teatrit.

Ndërkohë, një pjesë e protestuesve, përfshirë përfaqësues të PD dhe Lulzim Bashën janë vendosur brenda godinës.

“PD publikoi dokumentet dhe ndërgjegjësoi qytetarët, sot po e çlirojmë nga zaptuesit, pasi

banda mundet me bashkim e kurajë. Aksionerët e qëndresës qytetare kulmuan më 30 qershor. Duam t’i japim fund bandës që ka për qëllim të grabisë. Ju jeni frymëzim për mua e qytetarët”, tha Basha, ndërsa është pozicionuar në stolat e sallës së teatrit.