Bayerni humb titullarin, mbrojtësi në operim / Frikë për Low

Bayern Munchen ka marrë një lajm shumë të keq, pasi Nicolas Sule u dëmtua në ndeshjen ndaj Augsburgut. Mbrojtësi la fushën mes dhimbjeve, por frika e madhe për mbrojtësin është e konfirmuar.

Ai ka dëmtuar ligamentin dhe duhet të futet në sallën e operimit. Doktori i Bayern Munchen bëri me dije se mbrojtësi i kombëtares duhet të futet në thikë për shkak të problemit në gjurin e majtë.

Sule pritet të mugojë 6 muaj te Bayern Munchen. Shqetësim i madh për Joachim Low, pasi shtatlarti mund të mos jetë gati për Euro2020. Ai ndoshta nuk e kap ritmin e ekipit dhe mund të mbesë jashtë listës.