Berisha: Arsyeja pse dosja e Xhisielës iu hoq Nuhut dhe iu besua Çitozit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, duke treguar sipas tij arsyen se përse dosja e Xhisielda Malokut (vajzës që denoncoi për dhunë djalin e deputetit të PS-së Rrahman Rrahja)  iu hoq oficerit të policisë Emiliano Nuhu dhe iu besua oficerit të Policisë Gjyqësore Gentian Çitozit.

Sipas denoncimit të qytetarit Xhisielda Maloku është kërcënuar nga oficeri Çitozi, i cili është mik i kryebashkiakut të Krujës Artur Bushi.

Denoncimi i qytetarit publikuar nga Berisha:

Ja pse dosja e Xhensiles iu hoq Nuhit dhe ju besua Çitozit!

Qytetari dixhital denoncon:

Gentian Çitozi miku me i ngushte i Artur Bushit!

Bashkeshortja Çitozi sekretare e Artur Bushit!

Lexoni mesazhin e tij. sb

Z Berisha Kjo Vajza Xhensila Maloku Eshte E Kercenuar Dhe e Shantazuar Nga Oficeri Policise Gjyqesore Gentian Citozi Qe Eshte Miku Me I Ngushte I ARTUR Bushit Qe Qysh Diten E Pare Te Punes SI kryetar Bashkie E Ka Marr Sekretare Gruan Oficerit Gentian.