Berisha: Denoncoi lidhjet e djalit të Baton Haxhiut me rusët, kërcënohet publicisti i njohur   

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon se profesori dhe publicisti i njohur Enver Bytyçi ka marrë mesazhe kërcënuese, pas shkrimit se djali i Baton Haxhiut punon për Ministrinë e Mbrojtjes në Rusi.

Denoncimi:

Kercenohet pas shkrimit per djalin e Baton Stanishiqit,

Profesori dhe publicisti i njohur Enver Bytyçi!

Te dashur miq, nje kercenim kriminal e primitiv i ka ardhur Prof Enver Bytycit historian, publicistit, analistit i njohur pasi ai informoi publikun se djali i Baton Stanishiqit punon per ministrine e mbrojtjes te Rusise.

Denoj me ashperisine me te madhe kete kercenim mafioz, frymezues te te cilit jane argatet e Beogradit ne Prishtine dhe Tirane, te cilet me shkrimet dhe analizat e prof Bytyçit kane marre goditjet e merituara si dhe paralajmeroj ata se do mbahen pergjegjes per çdo presion apo cenim ndaj tij.

Ketu me poshte keni mesazhin e kercenimit kriminal drejtuar Prof Bytyçit. sb

Besfort Brika date 24 mars 2019

5 mutual friends including Ridvan Hoxha and Valon Xh Maralushaj

Ëorked at nafron

Ëent to Motrat Qiriazi

8:28 AM

You missed a call from Besfort.

8:28 AM

Call Back

11:35 AM

You missed a call from Besfort.

11:35 AM

Call Back

Enver si je

1:57 PM

Enver

pershendetje i nderuar

You can noë call each other and see information like Active Status and ëhen you’ve read messages.

Deshta me taku ka kukesi mu informu pak ma shume per Andi haxhiun

Qofse ke informata te sakta shperblej

D.m.th nuk paske pergjigje

Enver keshtu jam i lindur i ritun Prizren familje atdhetare i malltretuar nga regjimi serb qysh e di veten

Jam preardhje nga Kalaja Dodes fshati Ploshtan qe jam shume krenar

Perndryshe pasi je nga Kukesi me siguri ja ke ni emrin Xhemali Gjutaj jam tezak

Jap nipi i Alishanve dhe i Qelava Lumes

Perndryshe per Andin aspak nuk qenke i informum mire dhe sakte

Enver na ke shqetsu

Perndryshe nuk kam qef mu shqetsu

Po kur shqetsona te shqetsoj

Ashtu qe i lutna zotit te na takoj qe e di sigurte qe do takoj

Mu nuk e ki aspak problem me njof se msheh ne profil

Enver kalo mire

Kisha pas qef me njof