Bushi publikon listën, Shqipëria me surpriza kundër Anglisë

Shqipëria U-21 do të luajë kundër Anglisë në eliminatoret e europianit. Ai ka dalë në konferencën për shtyp dhe ka publikuar listën për ndeshjen kundër “3 Luanëve”.

Ka surpriza, pasi ftohet për herë të parë Indrit Tuci, sulmuesi i Lokomotivës së Zagrebit. Risi është Franklin Domi (QPR) dhe Marsel Ismajlgeci (Tirana), ndërkohë që konfirmohen pjesë e grumbullimit sërish Enis Çokaj dhe Eridon Qardaku.

LISTA E SHQIPËRISË U21 PËR NDESHJEN NDAJ ANGLISË
PORTIERË: Gentian Selmani (Menemenspor), Andrea Hoxha (Villingen), Romeo Harizaj (Apolonia)
MBROJTËS: Jon Mersinaj (Lokomotiva Zagreb), Jorgo Pëllumbi (Skënderbeu), Geraldo Bajrami (Birmingham), Leonard Maloku (San Roque Lepe), Serxhio Kalaj (Lazio), Franklin Domi (QPR), Marsel Ismailgeci (Tirana)

MESFUSHORË: Sherif Kallaku (Teuta), Esat Mala (Partizani), Julian Shehu (Laçi), Enis Çokaj (Lokomotiva Zagreb), Arbnin Zejnullai (Shkëndija T.), Aristidi Kolaj (Pro Patria), Arbnor Muçolli (Velje BK), Omar Imeri (Shkëndija Tetovë)
SULMUES: Agim Zeka (Sittard), Redon Xhixha (Laçi), Eridon Qardaku (Bylis), Indrit Tuci (Lokomotiva Zagreb)