Champions/ Inter zhgënjen në shtëpi, ndëshkohen nga ish-sulmuesi i Skënderbeut

Festë përgjysmë në debutimin e Interit në Ligën e Kampioneve. Skuadra e Antonio Conte-s, në “San Siro”, barazoi në kohën shtesë ndaj Slavias së Pragës, që deri atëherë kryesonte me rezultatin 0-1.

Miqtë kaluan në avantazh në minutën e 63’ falë një goli të Olayinka-s (ish-sulmuesi i Skenderbeut dhe Bylisit), i cili u tregua i aftë që të shfrytëzonte më së miri një grushtim të portierit Samir Handanoviç para porte.

Brazimi i zikaltërve erdhi në minutën e dytë shtesë, falë Barella-s, i aftë që ta dërgonte në rrjetë topin, kjo falë edhe një devijimi, topin që pas gjuajtjes së Sensi-t goditi traversën.