KRYESORE

Cikloni në Greqi, shënohet viktima e dytë, një fermer shqiptar

Shënohet viktima e dytë nga cikloni që goditi Greqinë së fundmi.

Sipas mediave greke, viktima e dytë është identifikuar një fermer 64-vjeçar shqiptar. Trupi i tij i pajetë u gjet në Karditsa, të cilin djali i tij e kërkon që prej ditës së djeshme pasi ishte zhdukur për shkak të motit të keq.

Po ashtu, më herët është raportuar edhe për një grua 40-vjeçare të vdekur, e cila u rrëmbye nga ujërat që dolën nga shtrati i lumit Pamisos në Mouzaki dhe u mbyt.

Për shkak të ciklonit, rrugët janë përmbysur, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme siç duket edhe në pamje, ndërsa shumë zona të Greqisë Veriore janë pa energji elektrike.

Ditari politik

Të fundit