Cili parfum i përshtatet shenjës tuaj të horoskopit

Parfumi është një nga dhuratat që shumë preferojnë të ua bëjnë ose edhe t`ia bëjnë vetes. Por cila aromë përshtatet sipas shenjës që keni në horoskop.

Më poshtë keni shpjegimin e aromave për secilën shenjë të Horoskopit:

Dashi
Ju luani sipas rregullave tuaja! Për një Dash, gjithçka rreth ju është një deklaratë e fortë. Ndeshja e aromave tuaja qëndron tek kombinimi i luleve, kryesisht ato me aroma të kundërta. Lulet e bardha, të përziera me vetiver të thellë, me aromë toke dhe patchouli.’ Givenchy L’Interdit’ është parfumi ideal për ju.

Demi
Si një prej shenjave protagoniste të caktuara në tokë, ju Dem lulëzoni gjatë ditëve të qeta dhe me diell. Pamja juaj e ftohtë përfshin bizhuteri pastel dhe përbërjen e freskët dhe të shkëlqyeshme të tyre. E përsosur për ju: një aromë e ndritshme me lule e theksuar nga lëkundjet e magnolias, bizele të ëmbël dhe nektarinë. ‘Jimmy Choo Floral’ është përgjigja.

Binjakët
Ti je njëri prej tyre, Binjak. Ju mund të shkundni një kostum pushteti me lehtësi, në sajë të dy anëve tuaja të dallueshme. Natyra juaj kurioze ju nxit të eksploroni, kështu që spritz në një aromë të papritur me lule me një përzierje prej jasemini dhe tonka është kaq perfekte. Zgjidhni ‘Carolina Herrera, Good Girl Légère’.

Gaforrja
E dashur Gaforre, gjendja juaj e qetë lulëzon nën rrezet e diellit të nxehtë të këtij sezoni, sidomos gjatë ditëve të plazhit me miqtë dhe familjen tuaj. Le të ndjejmë atmosferën dhe aromën e ëmbël të kësaj stine me një kthesë të shijshme të ‘gourmand’. Parfumi ‘Marc Jacobs Daisy Love’ duhet të jetë blerja juaj.

Luani 
Ju si shenjë dashuroni fort, doni stilin, elegancën, sharmin, jeni ylli protagonist në çdo shfaqje tuajën. Ndaj, aroma nuk mund të jetë një zgjedhje e rastit. Ju dëshironi emocion në çdo hap, duke përfshirë një aromë të ëmbël me shënime të mangos së freskët dhe sorbetit të bardhë.’ Mugler Angel Eau Croisiére’, është i duhuri për ju, shkruan Revista Class.

Virgjëresha
Ju keni mendjen, por edhe bukurinë. E preferuara juaj: një sy i vëmendshëm, i gatshëm për të eksploruar qytete të mëdha, shijimi i koktejeve, një aromë e ëmbël dhe e sofistikuar, mbi të gjitha e sigurt, ashtu si ju. ‘Her Burberry’, bën për ju!

Peshorja
Një libër me tre fjalë? I sofistikuar, simpatik dhe kreativ. Ju doni të kënaqeni në çdo kohë. Ju jeni e tërhequr nga aromat e lules së kopshtit tuaj, si kjo aromë e lules bozhur që në thelb sprucon lumturi për ju. ‘Lancôme, La vie est belle’ është ideal!

Akrepi
Ju jeni shenja më sensuale dhe private. Ju shijoni një dush relaksues në shtëpi ose preferoni të shikoni një film. Pamja jote është e natyrshme, nga duart deri në përbërjen tuaj, madje dhe aroma e njëjtë. Mendoni një lule të ndjeshme, delikate që ndjehet sikur po mbështillet në një batanije leshi çdo herë që e sprucon atë.’Donna Karan Cashmere Mis’t, është një parfum fantastik për ju.

Shigjetari 
Keni një djalosh në jetën tuaj? Ai është i fortë, i pasionuar dhe gjithmonë kërkon aventura, dhe ai pëlqen të bëjë një deklaratë, nga shikimi i tij i guximshëm. Parfumi juaj ideal do të ishte me erëza të forta, mandarinë, rozmarinë e egër, dhe ‘patchouli’ që ju transportojnë në vende të largëta. ‘Versace Eros Flame’, është një prej tyre.

Bricjapi
Për njeriun Bricjap, një aromë e guximshme por e freskët është një domosdoshmëri. Një aromë me një përzierje të guximshme të ‘patchoulit’ dhe rrushit përkon fuqishëm fuqinë e tij. Zgjidhni ‘Paco Rabanne Invictus’.

Ujori
Si një stjuardesë me stil origjinal, ju ndjeheni e mrekullueshme me një aromë të freskët dhe të ndezur që përmban esencë të portokallit dhe mollës së kombinuar me lule delikate. Aromë juaj është komplekse e çuditshme dhe argëtuese …ashtu si ju. ‘Moschino Toy 2’, pse jo?!

Peshqit
Si Peshk, ti je simpatik, argëtues dhe flirtues. Pamja dhe stili juaj ndjekin një shembull: një aromë me lule ku përzihen trëndafila të freskëta dhe bozhure me një aluzion të kakaos. ‘Givenchy Live Crush Irrésistible Blossom’, është një ide fantastike.