Flash News

KRYESORE

“Ç’taksirat kanë njerëzit”, Paloka sqaron bllokimin e 12 akseve: Këto “sakrifica” s’janë asgjë krahasuar me çfarë na pret

“Ç’taksirat kanë njerëzit”, Paloka sqaron

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka sqaruar të gjithë ata persona që janë shprehur skeptikë, lidhur me përshkallëzimin e mosbindjes civile nga ana e opozitës, duke bllokuar sot për rreth dy orë 12 akse nacionale në të gjithë vendin.

Sipas Palokës, “këto sakrifica”  nuk janë asgjë krahasuar me çfarë pritet të ndodhë nëse Rama arrin të konsolidojë diktaturën e krimit në Shqipëri”.

Reagimi:

Sot rruget do te bllokohen per te pakten dy ore ne te gjithe Shqiperine.

Kam degjuar keto dite dhe nga ata qe pyesin ; “cfare taksirati kane njerzit ?” .

Kjo ne rastin me te mire eshte driteshkurtesi.

Kushdo qe eshte i bindur se Rama duhet te ike , pasi e ka kuptuar se asnje zgjidhje e permiresim nuk do te kete situata pa largimin e tij, duhet ti bashkohet protestes. Sa me shpejt , aq me pak kosto per te gjithe.

Sakrificat qe kerkohen sot , jane te vogla; nga disa ore ne rruget e bllokuara tek pjesmarrja aktive ne protesten e 11 majit. Sa me shume te zgjase kjo situate , aq me te medha do jene kostot dhe sakrificat. Por te gjitha keto “sakrifica” nuk jane asgje krahasuar me cfare na pret ne se Rama arrin te konsolidoje diktaturen e krimit ne Shqiperi. Kush e ka perjetuar nje here e di qe asnje sakrifice nuk eshte e tepert per ta ndalur.

Kush ka ulur koken perpara rames e pranon skllaverimin , le ta mbaje koken ulur.

Sherbetoret dhe ata qe e ngrene zerin ne mbrojtje te Rames se jane te zhytur njesoj si ai, duhen trajtuar njesoj si ai.

Ne te tjeret kemi detyre te shpetojme te ardhmen e femijeve tane e mos te lejojme nje kriminel te cmendur ta shkatrroje.

Të fundit