KRYESORE

Denoncimi tjetër i Bashës: Magazinë me 400 ton drogë, Rama e di por nuk e asgjeson dot

Denoncimi tjetër i Bashës: Magazinë me 400 ton drogë, Rama e

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka bërë një tjetër denoncim për një magazinë, kësaj here në qytetin e Lezhës, ku sipas tij, mbahen të fshehura 400 ton kanabis.

Basha tha se këtë informacion e ka drejtori i policisë, ministri i Brendshëm dhe kryeministri, por askush nuk ndërhyn.

Basha përmendi edhe emrin e ish-deputetit të PS, Arben Ndoka, por nuk sqaroi nëse ai ishte i përfshirë në magazinën me drogë.

“400 ton në magazinë në Lezhë, por nuk e prek dot, se aq sa prek Arben Ndokën, prek edhe magazinën. Nuk e prek dot sepse droga është karrigia ku je ulur. Me luftën kundër drogës ti je i mbaruar, je i vdekur politikisht”, theksoi Basha nga çadra.

Ai paralajmëroi Ramën për përballjen me popullin nëse nuk pranon krijimin e një qeverie teknike.

Ditari politik

Të fundit