Ditari i Opozitës

Kush do jenë emrat e kabinetit qeverisës nëse PD vjen në pushtet? Basha jep detajet: Do jenë figura që njihen publikisht  

Kush do jenë emrat e kabinetit qeverisës nëse PD vjen në

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dhënë detaje se kush do jenë emrat që do përbëjnë kabinetin qeverisës nëse PD vjen në pushtet.

I ftuar në ‘Zonë e lirë’, Basha nuk ka preferuar të japë emra konkretë, por tha se do jenë persona që njihen publikisht.

Do jenë njerëz që njihen publikisht por edhe figura. Ndiqni grupin e ekonomisë, të juristëve, që merret me luftën kundër krimit të organizuar, janë grupet e njerëzve që ka sot vendi në ekonomi, në fushën e ligjit, e shëndetësisë, arsimit, rendit  dhe shërbejnë me dinjitet dhe integritet, Kurrë PD s’ka qenë më herët e përgatitur qoftë me program”, u përgjigj Basha.

Ditari politik

Të fundit