KRYESORE

"Dorëheqje nga posti i presidentit", Meta: Do të jem në mbrojtje të kushtetutës deri në 24 korrik

"Dorëheqje nga posti i presidentit", Meta: Do të jem në

Presidenti Meta ka mohur supozimet se ai do të japë dorëheqjen pas zgjedhjeve të 25 prillit nga posti i kreut të shtetit për të qenë pjesë e kabinetit të ri zyrtar nëse opozita fiton zgjedhjet.

Në një deklaratë për mediat, Meta theksoi se do ta mbajë premtimin që i ka dhënë qytetarëve dhe do të qëndrojë në presidencë deri në 24 korrik të vitit 2022.

“Dua t’ju siguroj, pa hyrë në përpjekje për të tërhequr vëmendjen, nga garantimi i zgjedhjeve të lira, ju them se në të gjitha rastet, unë premtimin që kam bërë deri në 24 korrik 2022 do të jetë këshjellë e pamposhtur, këtë do ta mbaj dhe në të gjitha mënyrat.

Për këtë institucion duhet jenë të qetë. Por ky nuk është problem i vetë. Gjatë këtyre viteve ka mbrojtur kushtetutën. Këtë premtim do e mbaj në të gjitha mënyrat!”, tha Meta.

Kujtojmë që mandati i presidentit Meta përfundon deri në 24 korrik të vitit 2022.

Ditari politik

Të fundit