Dua Lipa heq dorë nga Instagrami, pse mori këtë vendim këngëtarja

Megjithëse numëron rreth 35 milionë fansa në Instagram, një numër që është rritur shumë shpejt, Dua Lipa pa asnjë arsye apo shpjegim ka vendosur të “zhduket” nga rrjetet sociale.

Duke postuar çdo postim dhe foton e profilit por dhe fotot që fansat apo miqtë i kanë bërë “tag”, emri I Duas konfiguron vetëm si emër. Profili është aktiv por nuk ka asnjë postim.

Nuk dihen arsyet e këtij vendimi por këngëtarja është duke punuat me një album të ri, njoftim të cilin këngëtarja e ka dhënë më parë në Instagram dhe shprehej se një epokë e re po vinte. Mesa duket, këngëtarja po përkushtohet tërësisht në projektet e reja pa u shpërqendruar nga rrjetet sociale.