Flash News

E-TJERA

1 vit nga protesta e 2 marsit, Meta publikon videon: Pranvera kuq e zi po vjen!

1 vit nga protesta e 2 marsit, Meta publikon videon: Pranvera kuq e zi po vjen!

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar 1-vjetorin e manifestimit të bërë më 2 mars 2020, duke falenderur të gjithë qytetarët që iu përgjigjën thirrjes së tij për të dalë në shesh.

Përmes një postimi në Facebook, Meta shkrun se pranvera kuqezi po vjen, dhe se misioni i nisur vitin e kaluar do të çohet deri në fund.

 “Falënderim të përzemërt dhe mirënjohje të thellë, për të gjithë motrat dhe vëllezërit shqiptarë, të cilët një vit më parë ju përgjigjen thirrjes së Presidentit të Republikës, në mbrojtje të Kushtetutës dhe kundër grushtit të shtetit.

Misionin tonë, të nisur më 2 mars 2020, për rivendosjen e sovranitetit të plotë të popullit shqiptar ndaj të gjitha institucioneve, do ta çojmë deri në fund, nëpërmjet referendumit historik të 25 prillit 2021! PRANVERA KUQEZI PO VJEN!”, shkruan Meta.

Të fundit