Flash News

E-TJERA

Këmbimi valutor, 3 prill 2024

Këmbimi valutor, 3 prill 2024

 

Në tregun e këmbimit valutor, ditën e sotme (e mërkurë, 3 Prill), një dollar amerikan do blihet me 94.8 lekë dhe do shitet me 95.8 lekë. Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 102.1 lekë dhe do shitet me 102.9 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 104 lekë dhe do shitet me 105 lekë. Ndërsa paundi britanik do blihet me 119 lekë dhe do shitet me 120 lekë.

Të fundit