Flash News

E-TJERA

Kërkohet dorëheqja e Çuçit, Nanos dhe Kumbaros/ Nis nga Shkodra nënshkrimi i peticionit për Jonadën

Kërkohet dorëheqja e Çuçit, Nanos dhe Kumbaros/ Nis nga

Ka nisur nga Shkodra nënshkrimi i peticionit për shkarkimin e ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi, ministres së Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro, si edhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano.

Peticioni vjen si një hap pas protestave të shoqërisë civile që kërkojnë drejtësi për Jonadën, vajza 7-vjeçare e cila u vra tragjikisht nga gomonia që drejtonte Arjan Tase ish-efektiv i Policisë së Shtetit.

Peticioni do të mbahet në të gjitha qytetet e Shqipërisë.

Jonada Avdia u godit tragjikisht nga skafi i Tases më 2 gusht. Vajza po qëndronte në det bashkë me babain e saj kur skafi e goditi duke i marrë jetën. Tas u la në burg nga Prokuroria e Tiranës me akuzën e “Vrasjes me dashje”.

Të fundit