Flash News

E-TJERA

"Kroacia, ndeshja e të vërtetës”, Sylvinho optmist: Shqipëria ka rrugë përpara

"Kroacia, ndeshja e të vërtetës”, Sylvinho optmist:

Shqipëria do të përballet të mërkurën me Kroacinë, në orën 15:00 në ndeshjen e dytë të Euro 2024.

Në prag të këtij takimi, në konferencë për shtyp u shfaq trajneri i kuqezinjve, Sylvinho.

Numri një i pankinës u shpreh se e kupton shkallën e vështirësisë, por tha se është optimist.

“Kroacia dhe grupi- Ky është grup i vështirë, patjetër. Ky është një gëzim i madh që jemi këtu. Nuk ka negociata fare, ne do të bëjmë më të mirën.

Ky është një kompeticion është i mrekullueshëm, asnjëherë nuk do heq dorë nga kualifikimi.

Ne kemi respektuar Italinë, deri në minutën e fundit kemi rrezikuar shumë dhe i jemi afruar barazimit. Ndoshta fitojmë."

 

Të fundit