Flash News

E-TJERA

Kryebashkiaku i Dropullit pozitiv me COVID: Dje pata simptomat e para; jam izoluar bashkë me familjen

Kryebashkiaku i Dropullit pozitiv me COVID: Dje pata simptomat e para; jam
Kryebashkiaku i Dropullit, Dhimitër Toli

Kryebashkiaku i Dropullit, Dhimitër Toli ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e ka dhënë vetë ai përmes një postimi në rrjetet sociale.

Toli tregon se është vendosur në izolim bashkë me familjen e tij, ndërsa informon qytetarët se ditën e nesërme Bashkia nuk do të funksionojë pasi do të dezinfektohet.

Reagimi i plotë i Dhimitër Tolit:

Të nderuar bashkëqytetarë!

Vetëm pak minuta më parë më informuan se jam pozitiv për koronavirus dhe kam qenë në izolim , unë dhe familja ime, që nga dje kisha simptomat e para!

Nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi dezinsektimi do të bëhet në të gjitha zonat, duke vëzhguar gjithmonë masat e nevojshme mbrojtëse!
Do të vazhdoj të kryej detyrat e mia për sa kohë që kam nevojë nga shtëpia!
Ju uroj shëndet dhe vëmendje maksimale!

Sinqerisht,

Kryebashkiaku i Dropolit dhe Pogonit
Dimitris Tolis

Të fundit