Flash News

E-TJERA

Makina përplas për vdekje këmbësorin në Cerrik

Makina përplas për vdekje këmbësorin në Cerrik

Një aksident me vdekje u shënua mbrëmjen e sotme në qytetin e Cërrikut. Mësohet se një automjet ka përplasur një person rreth 60 vjeç, i cili lëvizte në këmbë në lagjen “Sektor Fermë”.

Për pasojë, këmbësori, T.K ka humbur jetën në vend, ndërsa shoferi u kap menjëherë nga policia.

Njoftimi i Policisë
Aksidentoi një 60-vjeçar, me pasojë vdekjen, dhe u largua menjëherë nga vendi i aksidentit, identifikohet, kapet dhe vihet në pranga, brenda pak minutash, autori i dyshuar.

Rreth orës 19:00, në lagjen nr. 3, Cërrik, një automjet aksidentoi me pasojë vdekjen, shtetasin T. K., rreth 60 vjeç, banues në Cërrik, dhe u largua menjëherë nga vendi i aksidentit.

Falë veprimeve të shpejta dhe të mirëkoordinuara policore, është bërë i mundur identifikimi, kapja e menjëhershme dhe shoqërimi në ambientet e DVP Elbasan, i shtetasit E. H., 35 vjeç, banues në Cërrik, si autor i dyshuar i këtij aksidenti. Ndaj 35-vjeçarit do të kryhen veprimet e mëtejshme procedurale në lidhje me këtë ngjarje.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij aksidenti.

 

Të fundit