Flash News

E-TJERA

“Çoi informacion te Meta”, gazetari: Ka një çarje të fortë të Ramës dhe Ahmetajt

“Çoi informacion te Meta”, gazetari: Ka një çarje

Kryeministri Rama shkarkoi Arben Ahmetajn nga të gjitha postet që mbante në PS. Vendimi u mor dje në mbledhjen e Kryesisë ku Rama e shkarkoi Ahmetajn nga posti i drejtuesit politik të qarkut të Vlorës, duke e zëvendësuar atë me Blendi Klosin.

Gazetari Denis Dyrnjaja thotë se ka një çarje të fortë mes Ramës dhe Ahmetajt. I ftuar në studion e Euronews Albania, Dyrnjaja tha se përflitet që Ahmetaj t’i ketë dërguar kreut të Partisë së Lirisë Ilir Meta informacione mbi aferën e inceneratorëve.

Gazetari paralajmëron se AHmetaj do të jetë njeriu i radhës që do të thirret në SPAK.

“Ka një çarje të fortë mes Ramës dhe Ahmetajt. I besoi detyrën më të rëndësishme, dhe portofole të rëndësishme me shumë para. Diçka ka ndodhur mes tyre. Flitet që Ahmetaj është njeriu që ka çuar informacion tek Meta për inceneratorët. Kjo është e paprovuar por përflitet shumë. Ahmetaj mund të jetë kurban i inceneratorëve. Së shpejti mund të jetë njëri nga njerëzit që SPAK do e thërrasë. Por këto janë pikëpyetje që koha do i tregojë”, theksoi gazetari.

Të fundit