E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes! “Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Shqipëria dhe Kosova të fituara nga qeveria e re gjermane: Hapja e kapitujve të parë të negociatave dhe liberalizimi i vizave

■ Nga unifikimi i Abetares dhe marrëveshja Shqipëri-Kosovë për lejet e qëndrimit te njohja e siguracioneve, vendimet që mori qeveria

■ Escobar: "Balkani i Hapur" s'do funksionojë pa përfshirjen e 6 shteteve. Rama: Nuk na takon të bindim skeptikët

■ Ndryshime në qeveri/ Lirohet nga detyra zv.ministri i Shëndetësisë, kush e zëvendëson

E lidhur: Paratë e donatorëve, Ilir Beqaj vendoset në krye të Agjensisë së rëndësishme

■ Emërohet në krye të ‘Donacioneve të huaja’, Yuri Kim largohet nga salla sapo merr fjalën Ilir Beqja

■ Evropa me shifra rekord, si paraqitet situata me Covid-19 në Shqipëri; mesatarja javore

■ 45 shqiptarë humbën jetën/ Kosova, MV dhe Bullgaria në zi kombëtare, Tirana zyrtare mjaftohet me mesazhet ngushëlluese

■ Shqiptarët nuk i binden kushteve të BE-së/ Më shumë se 1.400 aplikuan për azil vetëm në Gusht

■ Shehaj shkon në zyrën e Palokës, kërkon verifikimin e firmave të Kuvendit Kombëtar

■ PD prezanton planin e hetimit të 25 prillit, brenda 1 muaji thirren për të dëshmuar zyrtarët më të lartë të shtetit

■ Propozimi i PD për vettingun në politikë, Arben Kraja: E papërshtatshme përfshirja e SPAK në këtë çështje 

■ Skandal me fondet e UEFA-s, bllokohen llogaritë e FSHF-së për transferta të jashtëligjshme

Të fundit