Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes! “Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Roma shkruan historinë në Tiranë, fiton trofeun e Conference League në ‘Air Albania’

■ Finalja e Conference League/ Garda blindoi institucionet shtetërore, 2600 policë në terren, në ndihmë erdhi edhe Kosova

■ Përplasjet para finales së ‘Ligës së Konferencës’, Policia i merr aparatin fotoreporterit shqiptar: Po na prish imazhin

■ Finalja e Conference League bën 'bashkë' Ramën dhe Metën, shfaqen pranë njëri-tjetrit në ‘Air Albania’ 

■ Finalja e Conferene League/ Dhuna mes tifozëve merr vëmendjen e mediave ndërkombëtare: Natë e tensionuar në Tiranë

■ Rama tregon planin: Një bazë detare të fjalës së fundit të NATO-s në Shqipëri

■ Kriza thellohet, KESH blen energji me çmim më të lartë se i bursës 

■ Dëmtimi i imazhit të vendit/ Sezoni turistik ka nisur, mbetjet mbeten problem i pa zgjidhur

■ Lista/ Rritet çmimi për produktet e bulmetit, nga 6 qershori shtrenjtohen me 10-50%

Dyfishohen aplikimet për azil në janar-shkurt 2022, Franca destinacioni më i preferuar. 

Të fundit