E-TJERA

Strehoi në banesë klandestinët, arrestohet 31-vjeçari

Strehoi në banesë klandestinët, arrestohet 31-vjeçari
Foto ilustruese

Policia e Vlorës ka arrestuar një 31-vjeçar, i cili akuzohet për kontrabandë të migrantëve nga vendet e treta.

Sipas Policisë, Q.I. ka strehuar në banesën e tij në fshatin Trevllazër, shtetasit e huaj emigrantë që kishin ardhur nga Tirana, të cilët do të largoheshin nëpërmjet rrugës detare në drejtim të shtetit italian.

Ndërkohë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari të kundërligjshme.

"Materialet i kanë kaluar Prokurorisë, për veprime të mëtejshme", thuhet më tej në njoftimin e Policisë.

Ditari politik

Të fundit