Flash News

E-TJERA

Ulen temperaturat, parashikimi i motit për ditën e sotme

Ulen temperaturat, parashikimi i motit për ditën e sotme
Foto ilustruese

Paraditja mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare, ku më të shpeshta do jenë në rajonin veriore duke sjellë herë pas here reshje shiu e dëbore.

Ndërkohë pas mesditës vranësirat pësojnë zhvillim duke sjellë shira edhe në zonat qendrore. Gjatë natës reshjet përfshijnë thuajse gjithë territorin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 14°C.

Era do fryjë mesatare gjatë paradites por forcohet në pasdite me shpejtësi 45km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

Të fundit