Flash News

E-TJERA

Vrau turistët çekë në tentativë për t’i grabitur, Sokol Mjacaj humb betejën në Kushtetuese

Vrau turistët çekë në tentativë për t’i

Gjykata Kushtetuese nuk e kaloi çështjen e Sokol Mjacaj në seancë plenare, pasi pretendonte cënim të procesit të rregullt ligjor.

Sipas BW, ai është shprehur se ndaj tij është bërë cënim i së drejtës dhe se i është refuzuar gjykimi i shkurtuar.

Kujtojmë se Sokol Mjacaj në korrik të 2015 vrau dy turistë çekë, Michael Svatos dhe Ana Kosinova, në tentativë për t’i grabitur. Ai u cilesua fajtor nga gjykata e Shkodres në 2015 dhe u dë me burgim të përjetshëm për vjedhje me pasojë vdekjen. 

Të fundit