KRYESORE

Elbasan/Arrestohet 25-vjeçari në kërkim, një vit më parë tentoi të vriste bashkëmoshatarin e tij

Elbasan/Arrestohet 25-vjeçari në kërkim, një vit më

Një 25-vjeçar i kërkuar për vepimtari kriminale është vënë sot në pranga nga policia.

Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg", për veprat penale "Vrasje në rrethana të tjera cilësuse" e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë,  dhe "Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit", për të riun me iniciale R.G.

Ky shtetas në bashkëpunim me shtetasin E.T., ( i cili është shpallur në kërkim policor), më datë 26.02.2020, në lagjen “Haxhias”, Elbasan, gjatë një konflikti për motive të dobëta kanë qëlluar me armë zjarri shtetasin E.B., pa pasoja për jetën.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimey e mëtejshme proceduriale.

Ditari politik

Të fundit