Flash News

Bota

30 vjeçari plagos me thikë tre gra të moshuara në Suedi

30 vjeçari plagos me thikë tre gra të moshuara në Suedi

Një sulm me thikë ndaj disa grave ka ndodhur ditën e sotme në Vasteras të Suedisë.
Mediat e huaja shkruajnë se një 30 vjeçar është arrestuar për ngjarjen e rëndë. I riu është qëlluar fillimisht nga efektivët të cilët më pas e kanë arrestuar.
Gratë mes moshave 65 dhe 80 vjeç, janë dërguar në spital ku po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore. Dy prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore.
Ndërsa i arrestuari rezulton të ketë qenë i dënuar më parë në Suedi për lëndë narkotike. Ende nuk dihet motivi i sulmit të rëndë.

Latest news