Flash News

Ditari i Opozitës

Paralajmëruan protesta të fuqishme, Berisha dhe Meta takim “kokë më kokë”

Paralajmëruan protesta të fuqishme, Berisha dhe Meta takim

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka shkuar në selinë blu për një takim “kokë më kokë” me kryedemokratin Sali Berisha.

Takimi vjen pas skandalit të kryeministrit Edi Rama me ish-agjentin Gonigal, për të cilin opozita ka paralajmëruar protesta të fuqishme.

Demokratët janë shprehur se kanë nisur organizimin e protestave të fuqishme për largimin e Ramës, i cili dyshohets e ka paguar 225 mijë dollar për dëmtimin e opozitës.

Takimi vjen edhe pas dorëzimit në KQZ të listave të anëtarëve të KZAZ-ve, sepse zgjedhjet vendore po afrojnë.

Latest news