Flash News

Ditari i Opozitës

Skandali te Onkologjiku, Tabaku: Ç’njerëzore, biznes me jetën

Skandali te Onkologjiku, Tabaku:  Ç’njerëzore, biznes me

Deputetja Jorida Tabaku, ka komentuar skandalin në spitalin e Onkologjikut.

E ftuar në News24, u shpreh se është e pabesueshme se si mund të bëhet biznes me vdekjen dhe se kjo që ka ndodhur është çnjerëzore.

Tabaku u shpreh se skandal akoma më i madh është fakti që në këtë skemë abuzive ishte e përfshirë edhe zv,drejtoresha e Onokologjikut.

“Kur ne i përmendim dhe i denoncojmë këto abuzime na thonë se bëni politikë me sëmundjen, por sot rezultoi që denoncimet tona janë të vërteta dhe ajo që pamë ishte një skandal se si bëhej biznes me sëmundjen dhe vdekjen”, tha Tabaku.

Latest news