Flash News

KRYESORE

Erjon Braçe-Lulzim Bashës: Ti i ke bërë paratë e tua

Erjon Braçe-Lulzim Bashës: Ti i ke bërë paratë e tua

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka sulmuar kryeopozitarin Lulzim Basha për protestat që organizon kundër Qeverisë. Duke publikuar foto të disa turistëve në Tiranë, Braçe thotë se Basha duhet të ndalojë sulmet ndaj ekonomisë së shqiptarëve.

“Ti i ke berë paratë e tua”, i drejtohet Braçe Bashës dhe thekson se Shqipëria këtë sistem ka.

Opozita ka njoftuar se më 11 maj do të organizojë protestën e radhës kombëtare në Tiranë, për të kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama, në mënyrë që t’i hapet rrugë organizimit të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

Reagimi i plotë i Erjon Braçes:

Do dhunosh serish ti or qyq?!

Nuk ka vend!

TIRANAESHTEPLOT!

NUK KA VEND PER TY!

Shihe!

Ne nje minute te vetme, SOT,

tamam ne Bulevard,

mes selise se Qeverise e Kuvendit,

jane tre grupe te medha turistesh!

#LERETIRANENTEJETOJE!

Boll e sulmove!

Boll i demtove njerezit!

Boll e sulmove ekonomine e tyre!

Ti i ke bere parate e tua,

hem si hollandez e hem si pushtetar!

Abuzove sa deshe, u pasurove,

u hetove,

bere cmos dhe gjykimin ndalove!

Kete Sistem kemi!

Tani boll kunder njerezve te zakonshem,

ekonomise se tyre, thjesht,

sepse ke tmerr nga renia e Sistemit!

Mos ju prek ekonomine or qyq!

Tutori yt e beri dhe u pervelua!

Zini mend nje here te vetme!

Të fundit