Festivali i Kanës, kush u vesh më bukur në Tapetin e Kuq

Dje është hapur zyrtarisht Festivali i 72-të i Kanës dhe në tapetin e kuq kanë parakaluar shumë prej yjeve të Hollivudit.

Festivali i Filmit në Kanë është një ndër festivalet më të rëndësishme në mbarë botën sa i përket filmit.

Por kush shkëlqeu dje:

Selena Gomez

Eva Longoria

Elle Fanning

Javier Bardem dhe Charlotte Gainsbourg

Andreea Sasu, Jeremy Meeks dhe Adam Abaida Atarshi

Tilda Swinton

Izabel Goulart

Alessandra Ambrosio

Julianne Moore

Chloe Sevigny dhe Selena Gomez