Formacionet: Partizani zyrtarizon dënimin e mesfushorit, Laçi për surprizë

Partizani dhe Laçi do të luajnë prej orës 18:00, në stadiumin “Selman Stërmasi”. “Demat e kuq” kërkojnë të thellojnë diferencën me kreun, ndërsa kurbinasit të afrohen dhe më shumë me kryeqytetasit.

Trajnerët kanë zgjedhur formacionet dhe ka surpriza. Partizani ka lënë jashtë Esat Malën. Mesfushori do e shohë sfidën nga tribuna, pasi nuk pranon të rinovojë me klubin. Drejtuesit kanë menduar ta largojnë nga ekipi për ndeshjen e sotme.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 13
E hënë, 25 nëntor 2019, ora 18:00

Stadiumi “Elbasan Arena”, Elbasan

PARTIZANI – LAÇI

Partizani: Hoxha, Idrizaj, Belica, Boldor, Trashi, Broja, Telushi, Cordeiro, Çinari, Bardhi, Asani. Trajner: F. Lerda

Laçi: Stajila, Trokthi, Ignjatovic, Domgjoni, Turkaj, Shehu, Deliu, Lushkja, Teco, Xhixha, Nëabueze. Trajner: A. Cungu