Foto/ Qytetari në Tiranë ka një mesazh për opozitën në fletën e votimit

Më detyruan”. Kështu shkruan një qytetare në Tiranë, poshtë fletës se votimit, ku renditen emrat e Arben Skënderit (Bindja Demokratike) dhe Erion Veliajt (Partia Socialiste).

Nderkohe, procesi i votimit ka filluar mëngjesin e sotëm në orën 07:00 dhe pritet të përfundojë në orën 19:00 dhe sipas shifrave jo zyrtare, raportohet se deri tani kane votuar 15% e qytetareve ne te gjithe vendin.

Opozita e bashkuar ka bojkotuar procesin, pasi nuk mori garanci nga mazhoranca për zgjedhje të lira dhe të ndershme, referuar precedentëve të vitit 2017 në zgjedhjet e përgjitshme dhe zgjedhjeve të pjesshme vendore të viti 2016 në Dibër.