Fotogaleri nga Derbi, momente emocionuese nga tifozët e ekipeve kryeqytetase

Foto: Jona Kazani

Derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës, që u luajt mbrëmjen e djeshme në stadiumin “Air Albania”, u mbyll me fitoren e bardhebluve, për herë të parë që nga viti 2014.

Stadiumi ishte i mbyshur thuajse plot me mbi 19 mijë tifozë.

Guerrilsat e Partizanit thërrisnin me të madhe e me mikrofon himnin e tyre, ndërkohë që nga ana tjetër Fanatiksat e Tiranës këndonin tekste kundër të kuqve.

Atmosfera ndihej në të gjithë stadiumin, ku pleq, te rinj dhe fëmijë bënin tifo për ekipin e tyre të zemrës. Nuk mungonin as sharjet, të cilat zakonisht vinin nga disa grupe adoleshntësh që ishin tifozë të zjarrtë të ekipeve përkatës.

Herë pas here u hodhën dhe shashka por për fat të mirë ndeshja u mbyll pa incidente, me rezultatin 1-2 për bardheblutë.