FOTOT/ Si duket “Borëbardha” pas 48 vitesh

Të gjithë e mbajnë mend aktoren turke që luajti rolin e Borëbardhës në filmin ‘Borëbardha me 7 xhuxhat’. Mirëpo sot pas 48-vitesh, pamja e aktores e cila lumturoi mijëra të rinj në mbarë botën ka ndryshuar.

Ne kemi ruajtur në mendjen tonë imazhin e Zeynep Degirmencioglu ndërsa luante në film me flokët brune, e dobët dhe fytyrën e bardhë. 

Ndërsa sot në moshën 63-vjeçare ajo është bjonde dhe e mbushur. Pavarësisht se vitet kanë kaluar për aktoren e dashur turke mbetet po aq e bukur sa në rininë e saj.  Zeynep Degirmencioglu ruan po atë freksinë dhe bukurinë e rinisë.

‘Borëbardha me 7 xhuxhat’ ka qenë një nga filmat më të preferuar, që mbërthente para ekraneve televizive fëmijë e të rritur, si edhe vazhdon që të jetë edhe sot po aq popullor sa në vitin 1970.