Gjekmarkaj kërkon qëndrim të Bashës për memorialin turk

Analisti Agron Gjekmarkaj mendon se lideri i PD-së, Lulzim Basha duhet që të shprehë qëndrimin e tij në lidhje me vendosjen e memorialit turk te “Parku i Liqenit Artificial”

Sipas tij, ky veprim tregon shenja dobësimi për Shqipërinë në raport me shtetin turk.

“ At Zef Pllumi thoshte: Në Shqipëri ka një parti progreke dhe një parti pro turke, ndërsa partia shqiptare nuk është krijuar ende. Shpresoj që Basha të flasë për këtë çështje, sepse unë e cilësoj si një veprim vasalitet.”, tha Gjekmarkaj në emisionin “Real Story”.