Godina tek sheshi ‘Italia’/ Zhupa: U legalizua nga Rama, shqiptarët do të paguajnë kostot, ja dokumentat

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa, bëri publike dokumentat e legalizimit të godinës në sheshin Italia, sipas të cilës janë firmosur nga kryeministri Rama në vitin 2002, kur ishte në krye të Bashkisë së Tiranës.

Zhupa deklaroi se kjo leje do të rëndojë në xhepat e shqiptarëve, të cilët do të duhet të paguajnë miliona euro kompensim financiar.

“Vetem 4 muaj më parë, Rama dhe Veliaj, edhe pse e dinin se godina do të prishej, e legalizuan. Madje dy punonjës të ALUIZNIT u shkarkuan vetem sepse nuk pranuan legalizimin”, thotë Zhupa në deklaratën e saj.