Goditet me bombë molotov godina e Kryeministrisë, policia arreston një të ri

Ditën e djeshme, në orën 13:30, një i ri nga Fieri ka qëlluar me shishe molotov godinën e Kryeministrisë. 25 vjeçari Ardian Peshtanaku ka lëshuar shihen në drejtim të Kryeministrisë dhe më pas është arrestuar nga policia.

I riu ka pranuar krimin dhe ka thënë se e kreu veprimin për shkak se shteti nuk po i zgjidh problemet që ka.

Njoftimi i policisë:

Më datë 24.07.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi A. P. 25 vjeç, banues në Fier, sepse në orën 13:30, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, përpara Kryeministrisë, ka hedhur një shishe me lëngë ndezëse, e cila ka shpërthyer po pa shkaktuar probleme në njerëz. Neni 154 i kodit penal.