Humb jetën moderatori i “Discovery Channel” në moshën 49-vjeçare

Është ndarë nga jeta në moshën 59-vjeçare moderatori i një prej emisioneve të “Discovery Channel”, Grant Imahara.

“Jemi zemërthyer që po e dëgjojmë këtë lajm pikëllues për Grant-in. Ai ishte një pjesë e rëndësishme e familjes tonë të Discovery-t dhe ishte vërtet një njeri i mrekullueshëm. Mendimet dhe lutjet tona shkojnë për familjen e tij.”- thuhej në deklaratën zyrtare të “Discovery Channel”.

Mësohet se prezantuesi i njohur ka ndërruar jetë për shkak të aneurizmit të trurit.