KRYESORE

Humbi gjyqin me Erion Veliajn, ish-deputetja e PD dënohet me një milion lekë gjobë   

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka fituar një tjetër gjyq pas padive të ngritura në radhët e zyrtarëve të PD.

Sipas vendimit nga Gjykata e Tiranës, ish deputetja e PD, Albana Vokshi është dënuar me një milion lekë gjobë me akuzën e shpifjes.

Sipas gjykatës, Vokshi ka lëshuar akuza të pavërteta ndaj kryebashkiakut Veliaj nga selia e PD dhe për këtë është dënuar me një gjobë prej 1 milion lekësh si dëmshpërblim moral.

Pak kohë më parë kryebashkiaku Veliaj fitoi gjyqin edhe ndaj ish-këshilltarit të PD-së, Akil Kraja.

Ditari politik

Të fundit